Menu Close

Llista a les eleccions municipals 2019

Aquesta és la nostra llista per a les eleccions de 2019.

Les 8 primeres, les nostres “candidates de ciutat”, van ser elegides per la militància en assemblees obertes.

Les 10 següents, les nostres “candidates de lluites”, representen diferents moviments socials i eixos del nostre programa.

Del 19 al 38 la llista la composen 2 militants de cada districte.

La llista la tanquen 3 exdiputades de la CUP Crida Constituent!

Anna Saliente

Jordi Magrinyà - Candidat de la CUP Capgirem Barcelona a les eleccions municipals de 2019

Jordi Magrinyà

Marga Olalla

Marc Cerdà - Candidat de la CUP Capgirem Barcelona a les eleccions municipals de 2019

Marc Cerdà

Alba Sanjurjo

Leo Bejarano

Roser Vime

Alfons Romero

Sònia Fabra

(Turisme)

Cesc Roca

(Sobirania econòmica)

Susana Naranjo

(Habitatge)

Luca Reventós

(Joventut)

Eloi Martin

(LGBTI)

Àlex Juanmartín

(Serveis públics)

Shazra Javed

(Antiracisme)

Albert Ballbé

(Ecologisme)

Cel Muñoz

(Feminisme)

Jep Ramoneda

(Cultura)

Francisco Garrobo

(Nou Barris)

Míriam Aguirre

(Nou Barris)

Ivan Altimira

(Sant Andreu)

Vanesa Llobet

(Sant Andreu)

Joan Melenchón

(Horta-Guinardó)

Queralt Badia

(Horta-Guinardó)

Joan Sebastià Colomer

(Ciutat Vella)

Carme Saorin

(Ciutat Vella)

Neus Roca

(Sants-Montjuïc)

Arnau López

(Sants-Montjuïc)

Dani Celma

(Sant Martí)

Patrícia Nieves

(Sant Martí)

Dani Vázquez

(Gràcia)

Paula Serrano

(Gràcia)

Rut Figueres

(Eixample)

Xabier Blanch

(Eixample)

Meritxell Lázaro

(Les Cort)

Ricard Vilalta

(Les Corts)

Bernat Julià

(Sarrià-Sant Gervasi)

Anna Lletjós

(Sarrià-Sant Gervasi)

Isabel Vallet

(diputada CUP Crida Constituent 2013-2015)

Mireia Vehí

(diputada CUP Crida Constituent 2016-2017)

Carles Riera

(diputat CUP Crida Constituent 2017-2019)

Candidates de ciutat

1. Anna Saliente

2. Jordi Magrinyà

3. Marga Olalla

4. Marc Cerdà

5. Alba Sanjurjo

6. Leo Bejarano

7. Roser Vime

8. Alfons Romero

Candidates de lluites

9. Sònia Fabra (Turisme)

10. Cesc Garcia (Sobirania econòmica)

11. Susana Naranjo (Habitatge)

12. Luca Reventós (Joventut)

13. Eloi Martin (LGBTI)

14. Àlex Juanmartín (Serveis públics)

15. Shazra Javed (Antiracisme)

16. Albert Ballbé (Ecologisme)

17. Cel Muñoz (Feminisme)

18. Jep Ramoneda (Cultura)

Candidates de districtes

19. Francisco Garrobo (Nou Barris)
20. Míriam Aguirre (Nou Barris)

21. Ivan Altimira (Sant Andreu)
22. Vanesa Llobet (Sant Andreu)

23. Joan Melenchón (Horta-Guinardó)
24. Queralt Badia (Horta-Guinardó)

25. Joan Sebastià Colomer (Ciutat Vella)
26. Carme Saorin (Ciutat Vella)

27. Neus Roca (Sants-Montjuïc)
28. Arnau López (Sants-Montjuïc)

29. Dani Celma (Sant Martí)
30. Patrícia Nieves (Sant Martí)

31. Dani Vázquez (Gràcia) 
32. Paula Serrano (Gràcia)

33. Rut Figueres (Eixample) 
34. Xabier Blanch (Eixample)

35. Meritxell Lázaro (Les Corts) 
36. Ricard Vilalta (Les Corts)

37. Bernat Julià (Sarrià-Sant Gervasi)
38. Anna Lletjós (Sarrià-Sant Gervasi)

Candidates de tancament

39. Isabel Vallet (diputada CUP Crida Constituent 2013-2015)

40. Mireia Vehí (diputada CUP Crida Constituent 2016-2017)

41. Carles Riera (diputat CUP Crida Constituent 2017-2019)